Przetarg na dzierżawę Campingu Baltic został rozstrzygnięty. Wczoraj odbyła się licytacja wysokości rocznego czynszu. Camping nadal będzie prowadzony przez dotychczasowego dzierżawcę, Janusza Lubińskiego. Umowa zostanie podpisana na 9 lat.

Przetarg  w formie ustnej licytacji na dzierżawę Campingu rozstrzygnął się wczoraj. Udział w niej wzięło trzech przedsiębiorców. Jak mówi Michał Kujaczyński licytacja była zacięta. Zakończyła się kwotą 733 tysięcy 500 złotych netto. Dotychczasowy czynsz wynosił 71 tysięcy 237 złotych netto.

Przypomnijmy. Działkę o powierzchni ponad 3,5 hektara od 1995 roku dzierżawił Janusz Lubiński, prowadzący Camping Baltic - czterogwiazdkowy obiekt spełniający wszystkie wymagania dla tej kategorii obiektów, wielokrotnie nagradzany, cieszący się zainteresowaniem gości krajowych i zagranicznych. Umowa na dzierżawę tego terenu wygasła z końcem 2022 roku.

Podczas marcowej sesji radni przyjęli projekt uchwały o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z dotychczasowym dzierżawcą terenu Campingu Baltic do dnia 31 października 2023 r. Do tego czasu miasto miało ogłosić przetarg na jego dzierżawę. Co ważne dzierżawca zobowiązał się do zapłacenia czynszu dzierżawnego za okres 10 miesięcy w nowej wysokości - zgodnie z kwotą umieszczoną przez miasto w wykazie - 367,5 tysięcy złotych netto. 

Do tematu wrócimy.

Komentarze  
+3 # Zwijanie Kołobrzegu 2023-09-18 18:25
Ten teren jest wart około ( 35000 m2 x 5000 zł /m2 = 175 000 000 zł) 175 mln zł , trzeba sprzedać i oddłużyć w końcu miasto Kołobrzeg , a nie tak jak za rządów Tuska , ciągle podnosić kołobrzeżanom wszelkie lokalne podatki i opłaty , i ciągle fałszywie narzekać , że piniendzy ni ma i nie będzie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn