Wczoraj po południu w Hali „Łuczniczka” odbyły się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy lodowiska miejskiego. Miasto przedstawiło koncepcję, na temat której mogli wypowiedzieć się mieszkańcy.

O zadaszenie miejskiego lodowiska coraz częściej pytali mieszkańcy. Bo niestety kiedy pogoda nie sprzyjała lodowisko nie mogło funkcjonować. I tegoroczny zimowy sezon to pokazał. Bo to właśnie głównie przez kapryśną pogodę jego otwarcie było przesuwane. A to największa zimowa atrakcja w naszym mieście. Stąd decyzja miasta o zleceniu wykonania projektu na zadaszenie lodowiska. Wczoraj przedstawiono koncepcję.

Projektanci opracowali nową płytę z zadaszeniem lodowiska przy pomocy hali pneumatycznej. Ale jak mówi Anna Mieczkowska, poza samym zadaszeniem miasto planuje także stworzyć tu dodatkowe atrakcje.

Projekt wykonała firma IPG z Krakowa. Co ciekawe, ta sama firma zaprojektowała obiekt dwadzieścia kilka lat temu co i siedemnaście lat temu. Jak mówią autorzy, to pozwoliło opracować tę koncepcję w bardziej przemyślany sposób.

Jak mówił jeden z projektantów hala pneumatyczna może zostać wzniesiona w ciągu 10 do 12 godzin, w zależności od pogody. I jako obiekt tymczasowy może funkcjonować przez 180 dni.

Podczas konsultacji mieszkańcy mieli kilka uwag. Jedna z nich dotyczyła tego żeby lód był odświeżany częściej niż tylko dwa razy dziennie. Wszystkie uwagi zostały wczoraj przez miasto zanotowane, i jak mówi Anna Mieczkowska najważniejsze jest teraz przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej. Inwestycja miałaby zostać wpisana do przyszłorocznego budżetu, czyli jej wykonanie zaplanowano na 2025 rok. Miasto będzie się również starać o pozyskanie środków zewnętrznych, bo to kosztowna inwestycja. 

Koncepcja została udostępniona na stronie https://www.sport.kolobrzeg.pl/

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # Kosztowna Inwestycja 2023-09-23 08:55
Przy tego rodzaju "kosztownych inwestycjach" ogłasza się konkurs na realizację inwestycji w systemie "zaprojektuj i zrób " i wyłania się optymalną koncepcję pod względem funkcjonalnym i finansowym . Opowiadanie publiczności , że najlepsza i najtańsza jest stara firma która projektowała już ten obiekt 20 lat temu można sobie między "bajki" wsadzić .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn