W piątek prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Tenis Park Kołobrzeg przesłał do mediów oraz miasta petycję w sprawie zmiany warunków przetargu na obiekt kortów tenisowych w Kołobrzegu. Podpisały się pod nią 232 osoby.

Temat dzierżawy obiektu już od dłuższego czasu jest „na tapecie” mieszkańców i radnych, przede wszystkim na niskie koszty dzierżawy, czyli niewiele ponad 12 tysięcy złotych rocznie, dlatego  Rada Miasta zdecydowała o konieczności postępowania przetargowego, i 22 czerwca przyjęli uchwałę w sprawie oddania w dzierżawę na okres 9 lat działki przy ul. Sikorskiego na której znajdują się korty tenisowe. Jednak kilka dni temu prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Tenis Park Kołobrzeg przesłał do mediów oraz miasta petycję w sprawie zmiany warunków przetargu. Chodzi o - po pierwsze - wymóg wykazania przez uczestnika doświadczenia w prowadzeniu działalności sportowej w formie prowadzenia obiektu sportowego (korty tenisowe) oraz klubu sportowego przez minimum 3 lata w ciągu ostatnich 10 lat posiadając w tym czasie licencję klubową Polskiego Związku Tenisowego, po drugie wymóg stworzenia minimum 2 nowych kortów całorocznych przez inwestycję w ogrzewaną halę pneumatyczną montowaną corocznie w okresach zimowych. Jak pisze prezes, z uwagi na niepokojące sygnały mówiące o tym, że przetargiem zainteresowanych jest wiele osób nieposiadających jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu obiektu sportowego, czy klubu tenisowego, czy też szkolenia tenisowego w zorganizowanej strukturze klubu sportowego, czujemy się w obowiązku powiadomić o tym opinię publiczną. Jak mówi Anna Mieczkowska, petycja, w dodatku od aktualnego dzierżawcy nie może rzutować na to jak ten przetarg będzie skonstruowany. 

Przetarg na dzierżawę obiektu odbędzie się w czwartek 28 września . Cena wywoławcza rocznego czynszu to 115 tysięcy 500 złotych netto rocznie. 

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

 

Komentarze  
+8 # Magdalena Przybysz 2023-09-26 18:03
Podpisali się uczestnicy ostatniego turnieju. Nie przesadzajmy z tym poparciem pana Sławomira.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn