9 listopada ma zostać podpisana umowa na remont Latarni Morskiej. Ten ma trwać blisko rok. Drugi etap inwestycji ma polegać na rewitalizacji wnętrza Latarni. Nie ukrywam, że chciałabym aby ten obiekt przeszedł po tej rewitalizacji pod opiekę i zarządzanie Regionalnego Centrum Kultury, mówi Anna Mieczkowska.

27 października rozstrzygnął się przetarg na remont Latarni Morskiej. Wybrano firmę, która wykona inwestycję za kwotę blisko 5 milionów 800 tysięcy złotych. 9 listopada miasto podpisze umowę. Po jej podpisaniu wykonawca ma 280 dni na wykonanie inwestycji. Remont obejmie zewnętrzną część obiektu. Inwestycja ma być podzielona na etapy. W ramach remontu naprawiona ma zostać cała elewacja, konstrukcja murów, uzupełnienie cegieł. Wykonana zostanie zupełnie nowa iluminacja. Po wykonaniu tego etapu inwestycji, miasto zacznie pracować nad dokumentacją dotyczącą kolejnego etapu, czyli remontu wewnątrz Latarni, tego jak tę przestrzeń zagospodarować.

Chciałabym tę przestrzeń oddać kulturze, mówi Anna Mieczkowska. Żeby po tej rewitalizacji obiekt przeszedł w zarządzanie Regionalnego Centrum Kultury. 

Na renowację obiektu w środku miasto będzie musiało pozyskać środki z dofinansowania, lub przeznaczyć je z budżetu miasta. To jednak temat na przyszłość, bo w tej chwili najpilniejsze prace wymagane są na zewnątrz Latarni.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn