W Kołobrzegu już po raz 9. odbędzie się Wigilia dla Samotnych dedykowana starszym, samotnym oraz w trudnej sytuacji życiowej mieszkańcom Kołobrzegu. Wczoraj po południu odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy przygotowujących wydarzenie. 

Wigilia dla Samotnych organizowana jest w naszym mieście od 2015 roku. Wydarzenie powstało z inicjatywy wolontariuszy i Fundacji „Wolne Miejsce”. W tym roku ponownie powróci wspólne kolędowanie, życzenia, a przede wszystkim możliwość spędzenia tego ważnego dnia we wspólnym gronie. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 24 grudnia, o godz. 15:00. Wczoraj po południu w Hali Milenium wolontariusze przygotowujący się już do 9. edycji Wigilii dla Samotnych w Kołobrzegu, mogli spotkać się we wspólnym gronie i omówić wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia. 

Podczas wczorajszego spotkania pojawiło się wielu wolontariuszy. To głównie dzięki nim w naszym mieście może odbyć się kolejna Wigilia dla Samotnych.

W tym roku Wigilia dla Samotnych odbędzie się wyłącznie w wersji stacjonarnej, czyli nie będzie rozwożenia paczek. 

W tym roku wolontariusze nie będą przygotowywać potraw, te zostaną przygotowane w barze „Bajewo” w Szkole Podstawowej nr 7. Ale anonimowo zgłosiło się także inne miejsce, które przygotuje część ciepłych dań  jak barszcz, pierogi i uszka. Choć jak mówią wolontariusze będzie im brakowało wspólnego gotowania.

Anna Mieczkowska podziękowała wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowania. Jak mówi, to będzie wyjątkowa wigilia, bo nikt nie będzie tego dnia sam.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia oraz listę brakujących produktów śledzić można na Facebooku Wolne Miejsce – Kołobrzeg.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn