Od dzisiaj spory dotyczące zasadności wycięcia chorych drzew będą łatwe do rozwiązania, ponieważ Miasto zakupiło specjalny tomograf do diagnostyki drzew.

Tomograf (zakupiony przez Miasto to model Arborsonic 3D) to najpopularniejszy produkt do diagnostyki drzew wśród arborystów. Urządzenie wykrywa rozmiary i miejsca wypróchnień oraz ubytków drzewa. To pozwoli pracownikom wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami ocenić stan zdrowotny drzewa bez ingerencji w jego strukturę.

Dużą zaletą tomografu jest szybkość działania - pomiar może być wykonany nawet w ciągu 5-10 minut. Urządzenie wykorzystuje bezinwazyjną metodę fal dźwiękowych (bez promieniowania) oraz generuje trójwymiarowy model pnia z wieloma poziomami pomiarów. Urządzenie kosztowało 63.960,00 zł. Cena obejmuje zakup tomografu sonicznego, jego dostawę oraz jednodniowe szkolenie z zakresu jego użytkowania. Szkolenie odbyło się dziś, a obiektami badań były drzewa na Placu 18 Marca.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn