Dwa dni temu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwrócił się z prośbą do prezesa Adama Dzika o złożenie wniosku do PZPN Łączy nas piłka o przełożenie niedzielnego meczu ze względu na zalegającą warstwę śniegu na murawie.

Ta prośba spotkała się z dużą krytyką ze strony Klubu Piłkarskiego „Kotwica”, dlatego ten postanowił wziąć sprawy we własne ręce i samemu odśnieżyć murawę. Dzisiaj MOSiR odnosi się do sytuacji.

Jak mogliśmy przeczytać dwa dni temu na Facebooku MOSiRu: W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników nadchodzącego meczu Kotwica Kołobrzeg zwróciliśmy się z prośbą do Prezesa Adama Dzika o złożenie wniosku do PZPN Łączy nas piłka o przełożenie niedzielnego spotkania. Obecne warunki atmosferyczne i zalegająca warstwa śniegu  nie pozwalają na przygotowanie murawy do ostatniego tegorocznego meczu. Warto również zaznaczyć, że odśnieżenie murawy grozi bardzo mocną degradacją boiska. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie.

I od tego się zaczęło. Miejski Klub Piłkarski „Kotwica” zareagował natychmiast. Jak czytamy na oficjalnym fanpage Kotwica Kołobrzeg: Jesteśmy zaniepokojeni działaniami MOSIR-u, którego ewidentnie celem jest uniemożliwienie rozegrania nam najbliższego meczu ligowego z Lechem II Poznań. Dlaczego prowadzicie oficjalną korespondencję z PZPN i macie na celu odwołanie naszego niedzielnego meczu, pomijając przy tym nasz Klub?! Klub na swoim oficjalnym fanpage ogłosił akcję odśnieżania stadionu. Na dzisiaj Kotwica zaprosiła kibiców, aby odśnieżyć murawę. O tej samej porze kierownictwo MOSiRu zwołało konferencję prasową chcąc odnieść się do całej sytuacji. Narosło wiele niepotrzebnej krwi, która bardzo mocno wypłynęła w środowisku miejskim, w mediach społecznościowych i innych środkach przekazu. Uważamy, że jest to niedobre i to nie służy sportowi, to nie służy współpracy, mówił Jacek Banasiak.

Dzięki nieugiętej postawie klubu Kotwica Kołobrzeg dzisiaj na stadionie poza członkami klubu, udało się włączyć w akcję odśnieżania, dzięki wsparciu miasta, także pracowników Zieleni Miejskiej, oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łącznie śniegu z murawy pozbywało się dzisiaj około 30 osób.

Najważniejszy jest sport i sport ma zawsze łączyć, nie dzielić, mówił Robert Szpak.

Cała konferecja prasowa poniżej.

Komentarze  
+11 # agadu 2023-12-01 14:21
Sytuacja jest skandaliczna i bez precedensu nakręcona spirala hejtu przez Kotwicę robi się niebezpieczna . Pytanie gdzie jest granica i jak zareaguje długofalowo miasto ? Mają wszystko czego chcą ,przychylność pomimo tego ,że środowisko sportowe jest mocno podzielone . Oj łatwo to zepsuć ,łatwo .Kto jest piątą kolumną i dlaczego ?Czy ktoś podpowiada prezesowi tak niedorzeczne działania ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # MKP 2023-12-01 15:11
na profilu MKP dalej alternatywna rzeczywistosc ,kto i po co podsyca konflikt panie Bednarek ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # O co tu chodzi ? 2023-12-01 16:07
Kto jest właścicielem boiska ? Prezes Kotwicy Dzik czy miasto ?
Ci ludzie z Kotwicy dostali pozwolenie na to, co robią na miejskim majątku ?
Co to jest ?
Ja też mogę wejść przez płot na stadion i kopać jak chcę ?
A Pan Banasiak to jest dyrektorem czy też słupem ( z całym szacunkiem ) ?
Kto zarządza tym stadionem - Pan Dzik czy miasto ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # MKP 2023-12-02 01:20
Pytanie, gdzie zapadła decyzja, żeby stadion zamknąć? Ktoś wierzy, że w MOSiR? I kto tu nakręcił spiralę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # do mkp 2023-12-02 19:12
Cytuję MKP:
Pytanie, gdzie zapadła decyzja, żeby stadion zamknąć? Ktoś wierzy, że w MOSiR? I kto tu nakręcił spiralę?


kolego ,prezydent powinna w tym momencie warunkowac finansowanie klubu tym ze zostanie zwolniony bednarek .SPrawy poszly zbyt daleko .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn