Kierowca spowodował kolizję znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, bo wcześniej zatrzymano je za jazdę po alkoholu. Może się teraz spodziewać bardzo surowych konsekwencji.

Do zdarzenia doszło w jeden z miejscowości pod Kołobrzegiem. Świadek zdarzenia opowiedział, jak pozostawił swój pojazd na poboczu i już poza nim usłyszał głośny huk. Obejrzał się i zauważył jak inna osobówka otarła się o jego auto i wylądowała po drugiej stronie jezdni. Mężczyzna podszedł do kierowcy i poczuł bardzo silną woń alkoholu. Szybko zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policję.

Funkcjonariusze przebadali 79 letniego sprawcę zdarzenia. Ustalili, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych ujawnili, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie za jazdę po alkoholu.

Mężczyznę zatrzymano i po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej za co grozi mu nawet 3 lata więzienia

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn