Mieszkańcy pytają czy nie było by możliwości zamontowania sezonowego namiotu nad lodowiskiem. Według Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ma takiej możliwości. Ewa Pełechata przypomina, że miasto jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej jego zadaszenia.

Jak nie padający śnieg, deszcz, wiatr to za wysokie temperatury, powodują że nasze lodowisko nie może funkcjonować jak należy. Wszystko przez brak zadaszenia o czym mówi się od lat. W tym sezonie pogoda również nie dopisuje łyżwiarzom. Dlatego mieszkańcy dopytują czy nie byłoby możliwości postawić chociaż sezonowego namiotu. Jednak jak przypomina Ewa Pełechta, w tej chwili miasto posiada koncepcje, została także uruchomiona procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, po to żeby ta koncepcja mogła zostać zrealizowana. Na ten moment miasto oczekuje na ostateczną ofertę projektanta w kwestii przebudowy lodowiska, który posiada prawa autorskie do Hali Łuczniczki.

Zapytaliśmy w  Miejskim Ośrodku i Sportu i Rekreacji czy jest możliwość zamontowania sezonowego namiotu nad lodowiskiem. Jak mówi Jacek Banasiak, niestety takie rozwiązanie nie jest możliwe do zrealizowania.  Nie da się zakotwiczyć podstaw namiotu. Tu gdzie miałyby być podstawy znajduje się cała infrastruktura, czyli elektryka i magistrala zasilająca schładzanie lodowiska. Pozostaje jedynie czekać na jego przebudowę.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy lodowiska miejskiego, podczas których miasto przedstawiło koncepcję. Do tematu wrócimy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn