Od dnia 1 stycznia 2024r. wrócił dodatek osłonowy. Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego można składać do 30 kwietnia 2024r w Centrum Usług Społecznych, lub przez platformę ePUAP.

Dodatek osłonowy jest to świadczenie, które przysługuje za okres od dnia 1 stycznia 2024r. do dnia 30 czerwca 2024r. i jest wypłacane jednorazowo w terminie do 30 czerwca 2024r. Wnioski będzie można składać do 30 kwietnia 2024 roku. Wnioski złożone po tym terminie pozostawia się bez rozpoznania.

Przyznanie dodatku osłonowego nie wymaga wydania decyzji. Na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej tutejszy organ prześle informację o przyznaniu świadczenia.

Dodatek osłonowy przysługuje:

osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 2100,00 zł

osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500,00 zł na osobę

W przypadku przekroczenia kryterium dochodowego, kwota wypłaty zostanie pomniejszona o kwotę przekroczenia kryterium. Gdyby w ten sposób ustalona wysokość świadczenia była niższa niż 20 zł, dodatek nie będzie przysługiwał. Podstawą do ustalenia wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu decydującego o uprawnieniu do dodatku osłonowego jest dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, osiągnięty w roku 2022.

Dodatek osłonowy wynosi:

228,80 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;

343,20 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;

486,20 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;

657,80 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

W przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, wynosi rocznie:

286,00 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;

429,00 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;

607,75 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;

822,25 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

Wniosek można złożyć zarówno w formie papierowej (w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu ul. Okopowa 15-15A, 78-100 Kołobrzeg w Dziale Świadczeń Pieniężnych dla Rodziny) jak i formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP po zatwierdzeniu go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Obsługa interesanta odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30-15:30

Druk wniosku do pobrania tutaj

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn