Dariusz Zawadzki dołączył do klubu Koalicja Samorządowa, którego liderem jest Jacek Woźniak. Połączyła nas troska o zabytek, konkretnie o zabytek który zlokalizowany jest przy ulicy Brzeskiej w Podczelu, mówił podczas konferencji Jacek Woźniak. 

Jak przypomniał Jacek Woźniak, podczas ostatniej sesji Rady Miasta głosowano nad uchwałą dotyczącą wystawienia na przetarg i sprzedaży działki w Podczelu o powierzchni ponad 1 hektara, na której znajduje się zabytek, dokładnie schron dowodzenia. Jednak uchwała nie przeszła. Radny Dariusz Zawadzki razem z radnymi opozycyjnymi zagłosował przeciwko. Później mieliśmy pewne perturbacje jeżeli chodzi o los radnego, mówił podczas konferencji Jacek Woźniak. Kwestia zabytku połączyła radnego Zawadzkiego z Klubem Koalicji Samorządowej na tyle, że radni postanowili zaprosić go do klubu.

Dariusz Zawadzki przyjął zaproszenie do klubu i tym samym nie jest już członkiem Kołobrzeskich Razem. Radny znajdzie się na listach wyborczych Koalicji Samorządowej, w okręgu nr 3.

Wracając do tematu zabytków w naszym mieście, według Jacka Woźniaka mamy złe doświadczenia jeśli chodzi o zabytki w Kołobrzegu. Według radnego zabrakło przede wszystkim dyskusji o zabytku w Podczelu, zanim uchwała trafiła pod głosowanie.

Co ważne zabytek w Podczelu jest wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków.

Jak twierdzi Jacek Woźniak, radni Kołobrzeskich Razem przekazali informację, że uchwała dotycząca wystawienia na przetarg i sprzedaży działki w Podczelu ma ponownie trafić pod obrady rady na najbliższej sesji. Zapytaliśmy o to w urzędzie miasta. Michał Kujaczyński zaprzeczył, uchwała nie ma ponownie trafić na sesję.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+8 # Olka 2024-02-21 18:19
w tle walka o stołki chyba :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn