W ubiegłym tygodniu z wieży ratusza spadła cegła. Budynek został przez miasto ogrodzony. Okazało się, że elementy attyki i komina są w złym stanie, ostatni ich remont miał miejsce w 2008 roku.

Warunki pogodowe w ostatnim czasie mocno dały się we znaki, co mogło spowodować, że elementy cegieł z górnej elewacji budynku zaczęły się osypywać. Dlatego miasto podjęło decyzję o zabezpieczeniu budynku ratusza. Ogrodzenie ma stać do czasu remontu, bo już na początku marca miasto ogłosi przetarg na wykonanie tych elementów oraz na hydrofobizację ścian. Takie zabiegi, jak mówi Michał Kujaczyński, powinno się przeprowadzać co jakiś czas. Ostatni był w 2013 roku. Chodzi o odgrzybienie, zabezpieczenie cegieł i uzupełnienie spoin. Same wejścia do ratusza będą możliwe. W tej chwili budowane są specjalne zadaszenia, które mają zabezpieczyć mieszkańców i turystów przed ewentualnym osypywaniem się elementów cegieł z budynku.

Prace mają potrwać około pół roku.

cegla4

cegla3

cegla2

cegla

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn