Już wkrótce na osiedlu „Potop” przy ulicy VI Dywizji Piechoty powstanie zatoka autobusowa. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców tego osiedla oraz innych osób korzystających z Komunikacji Miejskiej.

To miejsce wymaga pilnych zmian w układzie komunikacyjnym. I już wkrótce na wniosek mieszkańców osiedla „Potop” powstanie tu zatoka autobusowa. Będzie to wspólna inwestycja powiatu i miasta. jej koszt to 320 tysięcy złotych.

Jak przypomina Ewa Pełechata to nie pierwszy projekt realizowany wspólnie z powiatem.

Ze względu na charakterystykę terenu realizacja projektu dotyczącego budowy zatoki wymagała więcej czasu. Jego koszt to blisko 50 tysięcy złotych. Została w nim uwzględniona kwestia dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo starosta poinformował o planach powiatu na wybudowanie drugiego pasa ruchu pieszo-rowerowego, prowadzących od cmentarza wojennego do ulicy Witosa. 

Jak mówi Ewa Pełechata, dla osiedla „Potop” przygotowywany jest jeszcze projekt dla drugiego wjazdu na jego teren.

W przyszłości na ulicy Szczecińskiej w Zieleniewie ma zostać wprowadzone ograniczenie dopuszczalnej masy pojazdów do 8 ton.

Więcej w materiale wideo. 

Komentarze  
0 # Joe Western 2024-03-01 23:34
Potop idalna nazwa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn