Czas na modernizację oświetlenia przy Alei Św. Jana Pawła II. Na ten cel Miasto pozyskało dotację z WFOŚiGW w wysokości 250 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji wymienionych zostanie 50 słupów oświetleniowych wraz z oprawami sodowymi na oświetlenie LED oraz zmodernizowane zostanie oświetlenie przejść dla pieszych – wymienionych zostanie 16 słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED. Zamontowany zostanie także inteligentny system sterujący wraz z detekcją (66 punktów) – czyli przejścia będą rozświetlać się gdy w nocy będzie zbliżał się do nich pieszy. Oprócz zdecydowanie lepszej jakości oświetlenia osiągnięty zostanie efekt ekologiczny. Prognozowane roczne zmniejszenie poboru energii to 22,6 MWh. Dla przykładu to mniej więcej tyle ile 10 – 12 gospodarstw domowych zużywa przez cały rok. Zmniejszeniu ulegnie też emisja dwutlenku węgla o 15 Mg na rok.

Planowane wykonanie inwestycji to pierwsze półrocze tego roku. Koszt całego projektu to około 710.000,- zł

Komentarze  
+3 # Elżbieta65 2024-03-09 10:07
W którym roku była remontowana ta ulica? Asfalt pokruszony, dziury na przejściach dla pieszych. Szok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn