Zbliża się 79. rocznica walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945 roku. Z tej okazji w naszym mieście zaplanowano specjalne uroczystości. 

Wydarzenia związane z 79. rocznicą walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem zaplanowano na trzy dni, od soboty 16 marca do poniedziałku 18 marca.

Największym wydarzeniem związanym z obchodami 79. rocznicy walk o Kołobrzeg będzie inscenizacja historyczna „Bój o Kołobrzeg”, która odbędzie się na plaży przy molo.

O godz.13.00 zaplanowano inscenizację historyczną „Zaślubiny z Morzem w Kołobrzegu”. 

Na zakończenie sobotniego dnia obchodów o godz, 17 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się koncert okolicznościowy „Piosenka wyzwolenia - patriotycznie i rozrywkowo”. Wejściówki będą do odebrania w kasie RCK przy ul. Solnej.

17 marca, w niedzielę o godz.10 w Bazylice Mniejszej odbędzie się msza św. w intencji uczestników walk o Kołobrzeg w marcu 1945 r. O godz.16.00 odbędzie się główna uroczystość patriotyczna przy Pomniku Chwały na Cmentarzu Wojennym.

W ostatni dzień obchodów, 18 marca o godz.11.00 odbędzie się ceremonia zaślubin z polskim Bałtykiem młodych adeptów z Oddziałów Ligi Morskiej i Rzecznej.

Szczegółowy program wydarzeń poniżej.

PLAKAT 2024

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn