Od 1 czerwca Komunikacja Miejska będzie całkowicie bezpłatna dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Proponowana zmiana uchwały spowodowana jest planowanym wprowadzeniem od dnia 1 czerwca tego roku bezpłatnych przejazdów dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

Jest to kolejny krok mający na celu zmniejszenie ruchu samochodów w mieście uzdrowiskowym, jakim jest Kołobrzeg. Co najważniejsze, nie będzie potrzeby wyrabiania bezpłatnego biletu elektronicznego, ponieważ zostanie on zintegrowany z KKM, co w praktyce oznacza, że jej posiadacz, wsiadając do autobusu będzie używał KKM jako bezpłatnego biletu. Zintegrowanie bezpłatnego biletu z KKM dla wszystkich mieszkańców Kołobrzegu będzie najwygodniejszym i najlepszym rozwiązaniem, które może zachęcić do korzystania z przejazdów komunikacją miejską.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały dotyczący wprowadzenia od dnia 1 czerwca  bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

Od początku programu funkcjonowania KKM tj. od czerwca 2019 roku zostało wydanych prawie 24 tys. kart, w tym największą grupą liczącą przeszło 10 tys. kart są seniorzy 60+. Z analiz przeprowadzonych przez Komunikację Miejską w Kołobrzegu, która wykonuje usługi komunikacyjne na terenie Miasta Kołobrzeg i Gminy Kołobrzeg, wynika, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla posiadaczy KKM spowoduje wzrost dopłaty z budżetu miasta w skali roku o około 1 mln złotych.

 

Komentarze  
+6 # STOP socjalizmowi 2024-03-14 16:37
NIE MA "bezpłatnej" komunikacji, obiadów itd. !!! Zapłacicie za to jeszcze więcej w podatkach kosztem oczywiście inwestycji bo tak najłatwiej !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # holpol 2024-03-15 00:28
nie ma bezpłatnej kolacji. ale są wybory prezydent miasto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Kg 2024-03-15 15:01
Bardzo dobra decyzja. Wreszcie mniej bogaci mieszkańcy Kołobrzegu coś skorzystają z milionów turystów, którzy odwiedzają miasto.
Miasto zarabia na turystach, na mieszkańcach i taka ulga jest słuszna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn