Z okazji obchodów 79. rocznicy walk o Kołobrzeg oraz Zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 r. Muzeum Oręża Polskiego na plaży przy molo zorganizowało rekonstrukcję historyczną Bój o Kołobrzeg.

Po kilku latach przerwy, na kołobrzeską plażę powrócił Bój o Kołobrzeg - jedna z największych rekonstrukcji w Polsce. Inscenizacja odnosiła się do wydarzeń, które miały miejsce dokładnie 79 lat temu. Przed południem 18 marca 1945 żołnierze I Armii Wojska Polskiego dotarli do Bałtyku rozbijając ostatnią jednostkę garnizonu Niemieckiego. Bitwa o Kołobrzeg była największym, obok Powstania Warszawskiego, starciem miejskim z udziałem żołnierza polskiego w czasie II wojny światowej. Do inscenizacji zgłosiło się ponad 260 rekonstruktorów, Prezentowany był sprzęt ciężki, oryginalny, używany podczas walk o Kołobrzeg w 1945 roku. Były strzały, wybuchy i symboliczne zaślubiny Polski z Morzem.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn