Rzeczpospolita wyróżniała samorządy w rankingu „Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w Unii Europejskiej". Oceniane były zmiany jakie zaszły w polskich miastach i gminach w czasie ostatnich dwóch dekad.

Kołobrzeg otrzymał tytuł Lider Rankingu Samorządów w kategorii „Gmin miejskich i miejsko-wiejskich”. Przyznany tytuł skłania do sporządzenia krótkiej statystyki.

W latach 2003 – 2023 Kołobrzeg złożył 74 wnioski o dofinansowanie z Funduszy Europejskich, w tym:

- 27 – to projekty bieżące

- 47 – to projekty inwestycyjne.

Wartość otrzymanego dofinansowania to kwota 336 mln zł, w tym:

- 18 mln zł – to dotacje do zadań bieżących

- 318 mln zł – to dotacje do zadań inwestycyjnych.

Nie sposób wymienić tu wszystkich najważniejszych projektów bo wiele z nich było kluczowych i ważnych dla naszego Miasta. Można wspomnieć o Poprawie dostępności do portu (czyli naszej małej obwodnicy), przebudowie nadmorskiej promenady, budowie Regionalnego Centrum Kultury, czy trwającej rozbudowie Żłobka „Krasnal”. Każdy z dofinansowanych projektów jest ważnym elementem rozwoju Kołobrzegu.

W 2024 r. w trakcie opracowywania są trzy kolejne wnioski, których wartość dofinansowania szacowana jest na 55 mln zł. Inwestycje które chcemy zrealizować to budowa parkingów Park&Ride, miejski system Inteligentnego Systemu Transportowego oraz zagospodarowanie brzegów rzeki Parsęty.

Komentarze  
+5 # dla dzieci dobra 2024-03-27 08:19
Panie senatorze Gromek
Pozdrawia cię ze zmywaka Londyn
16 000 szesnaście tysięcy kołobrzeskiej młodzieży zdolnej kreatywnej wykształconej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Elżbieta65 2024-03-28 08:12
Lepsza pensja ze zmywaka niż urzędnicza po studiach :( Niestety nasza rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn