Z 8 do blisko 10 mln zł zwiększą się tegoroczne wydatki Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje w szpitalach podległych samorządowi województwa, w tym Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Placówka zamierza utworzyć pracownię elektrofizjologii. Na pierwszą część prac zaplanowaną w 2024 roku otrzyma 1,9 mln zł. Dzisiaj podpisano umowę.

Szpital w Kołobrzegu zdecydował o utworzeniu pracowni Elektrofizjologii. Ma to być przestrzeń z nowoczesną salą zabiegową, w której będzie prowadzona diagnostyka i leczenie inwazyjne zaburzeń rytmu serca i przewodzenia. Adaptację pomieszczeń oraz ich wyposażenie zaplanowano na lata 2024-2025. Projekt zakłada roboty budowlane, prace instalacyjne, uruchomienie systemu elektrofizjologicznego ze stymulatorem serca i systemu elektroanatomicznego do trójwymiarowego mapowania serca, a także zakup aparatu RTG z ramieniem C.

Inwestycja, której koszt całkowity to 3 mln zł, pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na wykonanie zabiegu, a także wpłynie na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych. Urząd Marszałkowski przeznaczy w 2024 roku dla kołobrzeskiego szpitala 1,9 mln zł. Z kolei na 2025 rok planuje się zabezpieczyć w budżecie województwa wsparcie na poziomie 1 mln zł.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu jest 1 z 10 marszałkowskich jednostek medycznych, którym władze samorządu województwa przyznały dofinansowanie na zaplanowane w tym roku inwestycje. Wcześniej wsparcie otrzymały takie specjalistyczne ośrodki jak: Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital Wojewódzki w Koszalinie, Szpital w Gryficach, Zakład Opiekuńczo-Lecznicy „Leśna Ustroń” w Tucznie czy Szpital Uzdrowiskowy „Willa Fortuna” z Kołobrzegu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn