Nieco ponad tydzień dzieli nas od wyborów samorządowych, ale czy wszyscy mieszkańcy wiedza jak głosować? My, postaramy się dzisiaj przybliżyć zasady obowiązujące w lokalach wyborczych.

7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych, druga natomiast 21 kwietnia. Ile kart do głosowania otrzyma każdy z mieszkańców w lokalu wyborczym? W pierwszej turze wyborów samorządowych każdy z mieszkańców uprawnionych do głosowania otrzyma cztery karty do głosowania, zawierające listę:

- kandydatów do rady gminy,

- kandydatów do rady powiatu,

- kandydatów do sejmiku województwa,

- kandydatów na prezydenta miasta.

W dniu wyborów lokalne wyborcze będą czynne w godzinach 7.00-21.00. W Kołobrzegu pojedziemy do nich za darmo autobusami Komunikacji Miejskiej. W przypadku problemu w dotarciu do lokalu wyborczego do dyspozycji będą wolontariusze, którzy będą dostępni pod numerem telefonu 943551151.

A jak prawidłowo oddać głos? W pierwszej turze wyborów zagłosować można tylko na jednego kandydata na każdej z otrzymanych kart. Głos będzie ważny, jeśli w kratce przy nazwisku danego kandydata postawiony

zostanie znak „X”. W przypadku gdy na karcie krzyżyki zostaną postawione przy nazwiskach kilku kandydatów, głos zostanie uznany za nieważny. Nie wolno także używać innych znaków.

Wykaz lokali wyborczych dla poszczególnych ulic można znaleźć na stronie BIP Urzędu Miasta Kołobrzeg.

plansza 3

Komentarze  
+5 # Prawy 2024-03-29 17:01
Czy rzeczywiście zawsze postawienie dwóch znaków x na jednej karcie powoduje, że głos jest nieważny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # stefka 2024-03-31 22:19
nielegalny handel trwa na ul.Reymonta 5 lat nie bylo nic w tym temacie.Czas na zmiane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn