Dzisiaj na placu przed ratuszem zrobiło się bardzo niebiesko. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez miasto oraz powiat Dnia Niebieskiego w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Kolor niebieski jest kolorem akcji. 

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Dzisiaj na placu przed ratuszem odbyła się akcja mająca na celu szerzenie świadomości o autyzmie. Miasto wraz z powiatem pod hasłem „Dzień Niebieski” przyłączyło się do akcji organizując happening zapraszając wszystkie kołobrzeskie przedszkolaki. Każde z dzieci miało na sobie niebieski akcent. 

Podczas wydarzenie odczytano specjalny apel.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to ważne święto dedykowane zrozumieniu akceptacji i wsparciu dla osób z autyzmem. Autyzm to zjawisko niezmiernie różnorodne. Każda osoba ze spektrum autyzmu ma swoje unikalne doświadczenia, talenty i perspektywy. 

W ramach wydarzenia dla najmłodszych zorganizowano różne atrakcje.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn