Miasto podpisało umowę na realizację projektu remontu ulicy Dubois. Chodzi o odcinek od ulicy Katedralnej do ulicy Giełdowej.

Ulica Dubois to jedna z najstarszych ulic w mieście. Jej stan od dawna nie jest zadowalający i wymaga remontu. Dlatego, na wniosek mieszkańców, prezydent zleciła wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy tej ulicy. Kiedy koncepcja będzie już gotowa miasto zaprosi mieszkańców na konsultacje społeczne.

Fragment ulicy Dubois znajdujący się przy Baszcie Lontowej miałby być odcinkiem z uspokojonym ruchem.

Zapytaliśmy prezydent czy uspokojenie ruchu będzie się wiązało z mniejszą liczbą miejsc postojowych na tym odcinku? Zobaczymy jakie rozwiązania zaproponuje projektant, mówi Anna Mieczkowska.

Miasto planuje także remont ulicy Giełdowej. A dokumentacja projektowa na przebudowę odcinka ulicy Dubois ma być gotowa do końca września.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # hej 2024-04-03 09:51
kiedy (edit) zrobicie wiedeńską? Peowskie pomioty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn