Zakończyła się procedura dotycząca zamiany nieruchomości ze spółką Orlen. Miasto w zamian za działkę przy węźle S6 Kołobrzeg Wschód, otrzyma od Orlenu trzy działki. O szczegółach poinformowała prezydent podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

O zamianę nieruchomości ze spółką Orlen miasto starało się od lat. I w końcu udało się wypracować w tej sprawie porozumienie. Jedną z pozyskanych, w ramach zamiany, przez miasto dziełek jest wąska działka prostopadła do ul. Wylotowej i dochodząca aż do Arciszewskiego. W planie, ze względu na swój specyficzny kształt przechodzi przez kilka obszarów planistycznych, ale w większości są to tereny pod mieszkaniówkę, które będą mogli zagospodarować mieszkańcy już istniejących posesji.

Kolejna działka, która w końcu stanie się własnością miasta to teren przy ul. Trzebiatowskiej, na której powstanie parking obsługujący nasze miejskie targowisko. W planie zagospodarowania są to tereny komunikacji dróg publicznych.

Trzecia nieruchomość to działki przy ulicy 6 Dywizji Piechoty (na której kiedyś funkcjonowała stacja benzynowa). W planie zagospodarowania są to tereny pod usługi.

W zamian miasto odda spółce Orlen S.A. działkę przy węźle S6 Kołobrzeg Wschód.

Wszystkie działki zostały wycenione przez biegłego. Wartość miejskiej działki to 4.143.000,- zł. Łączna wartość działek Orlenu to 1.536.000,- zł. Zgodnie z przepisami, aby taka zamiana doszła do skutku wartość zostanie zrównoważona kwotą 2.607.000,- zł, która wpłynie do budżetu miasta.

Więcej w materiale wideo.

mapa19

mapa18

mapa17

mapa2

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn