W kołobrzeskim schronisku dla bezdomnych zwierząt trwają wiosenne porządki. Wymiana słomy na nową, czy odświeżenie bud i boksów, to tylko część prac jakie zaplanowano w przytulisku na okres wiosny i lata.

Po okresie zimowym przyszedł czas na wiosenne porządki w schronisku dla bezdomnych zwierząt. A pracy jest sporo.

Choć działkę pod budowę nowego schroniska udało się pozyskać, to zanim ono powstanie, trzeba będzie jeszcze poczekać. Dlatego cały czas trzeba dbać o to, aby w obecnym były jak najlepsze warunki.

Co ważne, schronisko dba również o to, aby zwierzęta otrzymywały karmę lepszej jakości. A ze względu na rosnącą plagę kleszczy rozpoczęto zbiórkę na obroże dla psów. To konieczny zakup, na który schroniska nie stać. Każdego roku coraz więcej psów choruje na odkleszczowe choroby jak babeszjozę, boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu.

W tej chwili w schronisku dla bezdomnych zwierząt znajduje się 89 psów. Za zebraną kwotę, do tej pory, uda się zakupić około 50 obroży. 

Link do zbiórki na zakup obroży Foresto dla schroniaków tutaj

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn