W Kołobrzegu czwarty rok z rzędu uruchomiony został Portowy Tramwaj Wodny. Jest to kontynuacja działalności atrakcji turystycznej oraz promocja portu morskiego Kołobrzeg jako obiektu turystycznego, a także promowanie turystyki morskiej.

Operatorem tramwaju wodnego jest Arkadiusz Jagielski. Jednostka będzie kursować od końca kwietnia zależnie od warunków atmosferycznych (w założeniu długi weekend majowy i pozostałe weekendy w miesiącu maju), więcej informacji na temat planowanych rejsów w najbliższym czasie udziela operator pod numerem telefonu 504 279 404. W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie (podobnie jak w ubiegłych latach) na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej – Rzeka Parsęta (z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego i tam będzie zawijać w kierunku portu) – Port Rybacki – Port Jachtowy.

Rejs tramwajem wodnym trwa około godzinę. Dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przewidziane są zniżki.

Sama jednostka została zbudowana w 2022 roku specjalnie na potrzeby Portowego Tramwaju Wodnego. Jej nazwa to Watertrum. Ma 7,20 m długości, na pokład zabiera 12 pasażerów.

Komentarze  
+3 # IO 2024-04-16 14:12
Moje pytanie : dlaczego z Kołobrzegu nie ma połączenia z Bornholmem ? Co się stało, że z innych miejsc można popłynąć, a z naszego miasta nie ? Może ktoś zna odpowiedź ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # jantar 2024-04-16 19:19
Cytuję IO:
Moje pytanie : dlaczego z Kołobrzegu nie ma połączenia z Bornholmem ? Co się stało, że z innych miejsc można popłynąć, a z naszego miasta nie ? Może ktoś zna odpowiedź ?


brak rentownosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Szok.2. 2024-04-16 21:35
Cytuję IO:
Moje pytanie : dlaczego z Kołobrzegu nie ma połączenia z Bornholmem ? Co się stało, że z innych miejsc można popłynąć, a z naszego miasta nie ? Może ktoś zna odpowiedź ?

Taki marketing w porcie lichy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn