Wczoraj na Cmentarzu Wojennym odbyła się uroczystość związana ze 105. rocznicą powstania Związku Inwalidów Wojennych. W uroczystości udział wzięła rodzina por. Emilii Gierczak, państwo Elżbieta i Marek Czuczwara.

12 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Inwalidy Wojennego. Kilka dni później na kołobrzeskim Cmentarzu Wojennym uczczono 105. rocznicę powstania Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, najstarszej organizacji kombatanckiej w kraju.

Pierwsze polskie organizacje inwalidzkie powstały już w 1917 roku w Galicji i Wielkopolsce.

Dopiero teraz, po stu latach istnienia Związku, inwalidzi wojenni doczekali się pełnego zadośćuczynienia w postaci ustanowienia swojego święta.

Wczorajsza uroczystość na Cmentarzu Wojennym była szczególna, ponieważ udział w niej wzięła rodzina por. Emilii Gierczak, państwo Elżbieta i Marek Czuczwara.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn