Już w najbliższą sobotę 11 maja, w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz cyklu „ Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”, odbędzie się spotkanie z pisarzem i przyrodnikiem Jackiem Karczewskim.

Jacek Karczewski – pisarz, aktywista i promotor przyrody. W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”. Kolejne tytuły to „Noc Sów. Opowieści z lasu” (2020) oraz „Zobacz ptaka: opowieści po drodze” (2021). Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku „Przekrój”) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych.

 

Spotkanie poprowadzą: Monika Wanda Władzińska, Sylwia Kiljan-Rudowicz oraz gościnnie Katarzyna Lesner. Początek spotkania: godzina 16. Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn