Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni podjęli uchwałę dotyczącą błędu w uchwalonej w marcu zmianie Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych w Miejskich Wodociągach.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych w Miejskich Wodociągach. Dzisiaj w związku z załączeniem niewłaściwej tabeli nastąpiła konieczność zmiany uchwały. 

Uchwała ta jest o tyle ważna, że stanowi załącznik do wniosku o zmianę taryf za wodę i ścieki, które Wodociągi składają do Wód Polskich. Te, przez ostatnie lata odrzucały propozycje miejskiej spółki. 29 kwietnia Wodociągi ponownie złożyły wniosek taryfowy do Wód Polskich. Zmiana taryf wiąże się z ujednoliceniem cen za wodę i ścieki. A to wiąże się z podwyżkami. Przypomnijmy. Kołobrzeska spółka nie może ustalić nowych taryf, które obowiązują od 2013 roku. 

W tej chwili spółka nie może podać dokładnej kwoty podwyżki dla mieszkańców Kołobrzegu, ponieważ jest to teraz procedowanie prze Wody Polskie. Podwyżka nie ma być jednak duża. Na pewno będzie to wzrost w zakresie kilkudziesięciu groszy brutto za metr sześcienny wody i ścieków, razem. 

Czy kolejne, siódme już, podejście miejskich Wodociągów w sprawie zmiany taryf za wodę i ścieki zakończy się  pozytywnym rozpatrzeniem przez Wody Polskie? Okaże się w przyszłym miesiącu. Od momentu złożenia wniosku przez wodociągi, Wody Polskie mają 45 dni na wydanie decyzji. Do tematu wrócimy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn