„Przyszłość literatury” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna 29. edycja TransPortu Literackiego. Wydarzenie jest dofinansowane przez Urząd Marszałkowski.

Kwota dofinansowania to 50 tysięcy zlotych. W tym roku TransPort Literacki 29 potrwa cztery dni między 6 a 9 czerwca. 65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach 12 głównych wydarzeń, 3 wieczorne koncerty, debaty oraz rozmowy i finał z wręczeniem festiwalowych nagród w ramach sceny na plaży, a także 260 godzin zajęć w 30 pracowniach warsztatowych, szkoleniowych i edukacyjnych z udziałem blisko 400 uczestniczek oraz uczestników – tak w pigułce prezentuje się 29. edycja TransPortu Literackiego, który pod hasłem „Przyszłość literatury" odbędzie się między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu.

Jako gościni specjalna wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie poetek – Hiromi ITŌ z Japonii. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję poznać twórczość 7 autorek i autorów z „Nowego europejskiego kanonu literackiego" (Rūta BRIEDE, Rumena BUŽAROVSKA, Hiromi ITŌ, Dimityr KENAROW, Lisa KRÄNZLER, Doireann NÍ GHRÍOFA, Bjørn RASMUSSEN, Ieva TOLEIKYTĖ).

Wśród polskich autorów i autorek m.in.: Justyna BARGIELSKA, Julia FIEDORCZUK, Roman HONET, Inga IWASIÓW, Jerzy JARNIEWICZ, Eliza KĄCKA, Barbara KLICKA, Małgorzata LEBDA, Joanna MUELLER, Edward PASEWICZ, Kira PIETREK, Jakub PSZONIAK, Joanna ROSZAK, Katarzyna SZAULIŃSKA, Julia SZYCHOWIAK, Antonina TOSIEK, Grzegorz WRÓBLEWSKI. Oprawę muzyczną zapewni Malina MIDERA. O koncertowe doznania zadbają MIDI 4, Tymek PAPIOR i PIN PARK.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn