Rok temu zadebiutował nad polskim morzem, a teraz już jako doświadczony, doceniony i wyczekiwany – II już Olimpijski Weekend w Kołobrzegu – zmienia nieznacznie miejsce i w dniach 15-16 czerwca zawita także na plażę, ale tym razem w bardziej prestiżowej lokalizacji – obok molo w tym pięknym uzdrowiskowym nadmorskim kurorcie.

25 maja w Warszawie Polski Komitet Olimpijski zorganizował jubileuszowy, 25. Piknik Olimpijski, który już stał się instytucją i najważniejszą imprezą sportowo-rekreacyjną w Polsce i prawdopodobnie w Europie. Jego młodszy brat – Olimpijski weekend w Kołobrzegu dopiero nabiera rozmachu, ale nic nie wskazuje, żeby nie powtórzył sukcesu głównej imprezy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Impreza PKOl tworzona przy współpracy z Gminą Miasto Kołobrzeg to z kolei najważniejsza impreza o charakterze olimpijskim na polskim wybrzeżu. W tym roku znów przygotowano masę atrakcji dla plażowiczów i miłośników sportu.

Na plaży zostanie zainstalowany między innymi ogromny basen do SUP, który będzie liczył. W tej niesamowitej strefie SUP Akademia znajdziecie wiele konkursów, SUP Jogę, SUP Aerobik czy SUP Noodle. Nudy nie będzie! Na plaży rozciągnięty zostanie Slackline i każdy będzie mógł spróbować swojej równowagi – nie tylko psychicznej. Zaplanowano także Strefę Zdrowia i Relaksu, zajęcia z fizjoterapeutą. Nad morzem nie może także zabraknąć Stefy Żeglowania – a niej symulatora żeglarskiego, czy rzutu kołem ratunkowym, trickboardów i trampoliny.

Ciekawą propozycją dla lubiących wyzwania i rywalizację sportową będą turnieje Rugby TAG – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dwudniowa rywalizacja w tych turniejach zostanie przeprowadzona oczywiście na plaży i zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tu trzeba będzie wykazać się wysoką formą i sprawnością fizyczną. Dla tych, którzy jednak nie wystartują w turnieju także znajdzie się coś, aby sprawdzić swoje możliwości w tym sporcie: rzuty do celu, kopy do celu, strefa dla dzieci, przeciąganie liny i ślizgawka!

Ciekawie, ale i przyznajmy, że dość tajemniczo zapowiada się wielobój w nowych sportach plażowych. Kto wie co to – ledder golf, plażowa pochylnia, piaskowe łuki, diskgolf, wyścigi zwierzaków morskich, kanjam, roundnet czy crossminton? Nie wiecie? Zapraszamy zatem do Kołobrzegu na plażę! Spróbujecie swoich sił i się dowiecie o co w tym wszystkim chodzi. Na piknikowej plaży swoje – jak zawsze wielobarwne i profesjonalne strefy przygotują także Sponsorzy i Partnerzy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Strefie ENEA prowadzone będą warsztaty pierwszej pomocy z naciskiem na zagrożenia związane z wodą i słońcem – naszym zdaniem strzał w przysłowiową dziesiątkę. Nie zabraknie też warsztatów na czasie dotyczących odnawialnych źródeł energii z możliwością budowy własnego mini-wiatraka. Ale żeby nie było tylko edukowania, ENEA proponuje tor przeszkód z elementami zawodów Strongman oraz ponad 20-metrowy tor do skimboardu.

W Strefie LUX MED znajdziecie dmuchany tor przeszkód, pajączek – kostkę dla dzieci czy foto ściankę lub rower sokowirówkę.

Zapowiada się doskonała zabawa, którą ubarwią oczywiście polscy medaliści olimpijscy, bo co do byłby za Olimpijski Weekend, gdyby zabrakło podczas niego gwiazd polskiego sportu. Swoją obecność i gotowość do spotkania i wspólnej zabawy z uczestnikami naszej imprezy potwierdzili m.in.: Katarzyna Bachleda-Curuś – srebrna i brązowa medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Sylwia Gruchała – srebrna i brązowa medalistka olimpijska w szermierce, Marta Walczykiewicz – wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie, Katarzyna Zillmann – wicemistrzyni olimpijska w wioślarstwie, Natalia Madaj-Smolińska – mistrzyni olimpijska w wioślarstwie, Michał Jeliński – mistrz olimpijski w wioślarstwie, Tomasz Kucharski – dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Dariusz Kowaluk – mistrz olimpijski w lekkoatletyce.

Swój udział zapowiedzieli także inni polscy olimpijczycy z województwa zachodniopomorskiego. Oni wszyscy będą dostępnie dla uczestników dwudniowej imprezy na terenie całego pikniku, ale w szczególności w Strefie EDU PKOl, w której czekać będzie wiele konkursów i gier edukacyjnych, osławione koło fortuny o olimpijskie tematyce, warsztaty rysunkowe, czy konstruowanie znaczków i malowanie życzeń dla TeamPL – czyli Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024, które w stolicy Francji rozpoczną się już 26 lipca.

II Olimpijski Weekend w Kołobrzegu to dwa dni zabawy – 15 i 16 czerwca. W so

botę (15.06) oficjalnego otwarcia imprezy dokona Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska w towarzystwie naszych sportowych gwiazd i medalistów olimpijskich. Zapamiętajcie – 15 i 16 czerwca, plaża w Kołobrzegu obok molo. Wstęp wolny.

Codziennie bawimy się od 11:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy!

Program II Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu

SUP Akademia

SUP OPEN dla uczestników akademii

SUP FUN PARK – pływające elementy tworzące wodny park przeszkód

RACER OPEN na akwenie SUP GYM / SUP JOGA / SUP Aerobik / SUP Noodle SUP DRAGON zawody SUP

Team/Family

Slackline dla wszystkich

Strefa Zdrowia i Relaksu

maty dla uczestników

roller gym

piłki do ćwiczeń

hantle fitness

gumy napinające

poranny trening pilates

stratching

joga sportowo-gimnastyczna

zajęcia oddechowe flashmob

„Wielkie Rolowanie” – zajęcia z fizjoterapeutą

zajęcia Aktywny Senior

Strefa EDU PKOl

konkursy i gry edukacyjne

koło fortuny

warsztaty rysunkowe

konstruowanie znaczków

malowanie życzeń dla TeamPL na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Strefa żeglowania

symulator żeglowania

rzut do koła ratunkowego

trickboardy

strefa zabaw żeglarskich dla najmłodszych

trampolina

optimisty

Strefa Rugby

turniej kobiet i mężczyzn

rugby na plaży

rzuty do celu

kopy do celu

strefa dla dzieci

przeciąganie liny

trening rugby dla każdego

ślizgawka „wakacyjny śmingus dyngus”

Wielobój w nowych sportach plażowych

ledder golf plażowa

pochylnia

piaskowe łuki

diskgolf

wyścigi zwierzaków morskich

kanjam

roundnet

crossminton

Strefa ENEA

warsztaty pierwszej pomocy z naciskiem na zagrożenia związane z wodą i słońcem

warsztaty odnawialnych źródeł energii z możliwością budowy własnego mini wiatraka

tor przeszkód z elementami zawodów strongman

tor do skimboardu

strefa chillout z leżakami

Strefa LUX MED

dmuchany tor przeszkód

pajączek kostka dla dzieci

fotościanka

rower sokowirówka – zrób zdrowy napój siłą swoich mięśni.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn