W miejscowości Bagicz odbyły się ćwiczenia policjantów wchodzących w skład 2 i 3 Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) wchodzących w struktury Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji KWP w Szczecinie.

Swoje umiejętności doskonalili m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu pod czujnym okiem dowódcy NOP KWP w Szczecinie odbyły się ćwiczenia zachodniopomorskich policjantów. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności, wypracowanie form i metod skutecznego działania przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej. Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali szczególną uwagę, aby założone cele zostały prawidłowo zrealizowane, a ich efektem było podniesienie kwalifikacji II i III Kompanii. NPP to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych, a także w związku z przejazdami osób w nich uczestniczących, konieczności zapewnienia ochrony porządku publicznego i mienia obywateli w czasie akcji ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych i zagrożeń epidemiologicznych lub ekologicznych, organizowania działań w ramach pościgów za niebezpiecznymi przestępcami oraz wydarzeń nadzwyczajnych wymagających natychmiastowego użycia zwiększonych sił policyjnych.

 

Komentarze  
+1 # Kg 2024-06-13 19:25
Oddziały Prewencji Policji to spadkobiercy dawnej ZOMO, które w 1990 r gdy weszła w życie 06.04. Ustawa o Policji zmieniło nazwę na Oddzialy Prewencji Policji. Kadra ZOMO została i kontynuowała służbę już w OPP.
Zadania, cele są podobne jakie miała ZOMO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn