Dwa Stojaki Życia zostały zamontowane na kołobrzeskich plażach. Są to urządzenia wyposażone w sprzęt ratujący życie. Już po raz drugi zostały zainstalowane w Kołobrzegu na plaży zachodniej w okolicach zejścia nr 23 oraz na plaży w Podczelu w okolicach zejścia nr 3 – grobli.

Na wyposażeniu stojaka znajdują się następujące elementy:

Koło ratunkowe z 30-metrową liną

Jest to specjalne koło, które umożliwia natychmiastowe udzielenie pomocy osobie znajdującej się w wodzie. Linę można rzucić w kierunku tonącej osoby, co ułatwia jej złapanie i wyciągnięcie na brzeg.

Boja ratunkowa

Jest to boja, którą ratownicy często wykorzystują w akcjach ratunkowych. Może być używana jako pływak, który ułatwia osobie w potrzebie utrzymanie się na powierzchni wody lub jako punkt orientacyjny dla ratowników.

W momencie skorzystania ze sprzętu, automatycznie uruchamia się system dźwiękowy, a także zapala się sygnalizator świetlny. Dzięki temu wszyscy obecni w pobliżu są alarmowani o trwającej akcji ratunkowej.

Ważne jest także oznakowanie numerem wejścia na plażę, na której znajduje się stojak życia. Numer ten umożliwia osobie dzwoniącej po pomoc szybkie i łatwe podanie swojej lokalizacji przyjmującemu zgłoszenie.

Stojaki Życia stanowią ważny element zapewnienia bezpieczeństwa na plażach, umożliwiając szybką interwencję w sytuacjach zagrożenia życia.

Pamiętajcie - nie niszczcie tego sprzętu!

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn