Już po raz dziesiąty Kołobrzeg gościł młodych tancerzy z całego kraju. W miniony weekend odbyły się X Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe.

Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu to konkurs organizowany od 2015 roku, który zrzesza wokół siebie profesjonalne niepubliczne szkoły baletowe z Polski i z Europy. Jest to bardzo prestiżowa impreza skupiająca ludzi kultury i sztuki tanecznej, jednocześnie otwarta dla szerokiej publiczności. W tym roku już po raz dziesiąty można było zobaczyć sztukę przez duże S. Tegoroczne Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe rozpoczęły się w piątek z samego rana występami solowymi. Łącznie przez cały weekend blisko 600 uczestników zatańczyło na deskach Regionalnego Centrum Kultury.  

Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe to jedyny taki konkurs na skalę naszego kraju. Na X Jubileuszowej Gali Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu pojawili się goście specjalni. Prosto z Mediolanu przyjechał wyjątkowy artysta i gwiazda baletu, Guido Marni. Guido Marni to wybitny tancerz klasyczny, który zdobywał swoje umiejętności w najbardziej prestiżowych szkołach baletowych na świecie.

Na X Jubileuszową Galę Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu, oprócz Guido Marni przyjechał również niezwykle utalentowany artysta baletu, Wiktor Szczerbakow. Jego bogata kariera i ogromne doświadczenie stanowią o wyjątkowości tego wydarzenia. Poziom z roku na rok, jak podkreślają jurorzy, jest coraz wyższy. Na zakończenie X Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych odbył się wyjątkowy koncert galowy.

Więcej w materiale wideo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn