Do jutra w Kołobrzegu będziemy świętować urodziny miasta. Niemal wszystkie przygotowane z tej okazji atrakcje, odbywają się na placu przed latarnią morską. 

Po 12 spod ratusza wyruszył barwny i głośny tłum mieszkańców. Z flagami, balonami i transparentami dorośli i dzieci, te często w strojach piratów i marynarzy, przeszli do portu pasażerskiego. Korowód poprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkow.

W ramach Dni Kołobrzegu, własnie na skwerze przy latarni morskiej trwa XII Hanzeatycki Festyn Historyczny "Targ Solny". Warto odwiedzić, czasu już jednak niewiele - impreza kończy się w niedzielę o godzinie 17:00.

Także przy latarni odbywają się prezentacje historyczne "Szkoły Kadetów". Jest strzelanie z broni i armaty, pokazy broni i sprzętu historycznego. 

Dzisiaj na scenie występowały dzieci i młodzież z kołobrzeskiego ruchu artystycznego. Gwiazdą wieczoru była Natalia Szroeder.

Natomiast miłośnicy żagli mają szansę zwiedzić ORP Iskra - okręt cumuje w Marinie Solnej, za Redutą Morast.

 

 

foto Daniel Pawlak

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn