Dzisiaj w Kołobrzegu rozpoczął się 18. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. 

 

 

[hdvs videoid=1862]

 

Od 6 lat FTDWP organizowany jest w Kołobrzegu. Tym razem na scenie RCK zaprezentuje się ponad 400 wykonawców, w 7 kategoriach. Będą min. występy grup tanecznych, zespołów wokalnych i aktorów.

 

Częścią Festiwalu jest także konkurs historyczno-plastyczny Ku pokrzepieniu serc...bohaterowie oręża polskiego w twórczości Henryka Sienkiewicza. Nagrodzone prace znalazły się na wystawie w rck.

Jutro o 15.30 wszyscy występujący, ich opiekunowie i organizatorzy przejdą bulwarem nadmorskim w barwnym korowodzie, a w niedzielę o 10 na zakończenie festiwalu odbędzie się finałowy koncert.

FTDWP powstał aby prezentować talent i umiejętności młodych artystów, którzy na co dzień rozwijają swoje zainteresowania w klubach jednostek wojskowych. Jego Organizatorem jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, we współpracy z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy i 8. Batalionem Remontowym w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn