×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Każdego roku między 4 a 10 października obchodzimy Międzynarodowy Światowy Tydzień Zwierząt. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się pokaz małych zwierząt domowych. Między 4 a 10 października obchodzimy Międzynarodowy Światowy Tydzień Zwierząt, dodatkowo 4 października przypada Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami, a cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Data ta jest związana z rocznicą śmierci (3 października) św. Franciszka z Asyżu, uznawanego przez Kościoły chrześcijańskie za patrona zwierząt.
3 października w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się pokaz małych zwierząt domowych. Uczniowie przyprowadzili do szkoły swoich ulubionych pupili. Na pokazie zwierząt można było zobaczyć fretkę, chomika, świnkę morską, psa, papugę nimfę, jeża pigmejskiego, szczurka, żółwia, patyczaki, królika miniaturkę. W tym dniu została zaproszona do szkoły Agnieszka Czmielewska, psycholog zwierząt. Za pomocą piktogramów wyjaśniła dzieciom jak zrozumieć psi język. Prawidłowo odczytane sygnały nadawane przez psy, pomogły uczniom lepiej zrozumieć czworonożnych przyjaciół. Pani psycholog opowiedziała również kilka ciekawostek na temat różnych zwierzątek. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook