×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Bal  Wszystkich  Świętych otwierała Matka Teresa z Kalkuty. ,,Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali  uczestnicy balu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5. Bal jest szkolną alternatywą  Halloween. - To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Zamiast upodabniać się  do diabłów, czarownic czy wampirów, dzieci przebrały się za świętych, pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża - mówią organizatorzy, Krystyna Zachaczewska i Paweł Myszyński. 

Bal  był okazją do poznania naprawdę ciekawych postaci: świętej  rodziny,  świętych królów, świętych rycerzy i zakonników, no i oczywiście aniołów. Na balu rozstrzygnięty został konkurs na królową  i  króla  nieba. Pierścień  królowej nieba + nagrodę  odebrała  Maja Hoffman  za strój Maryi , królem  został Adrian Kondraciuk  za strój  świętego  Józefa . Pozostałe postaci  świętych otrzymały  za  swoje  stroje: czekolady, batony i cukierki.

Aniołowie śpiewali inni  święci  grali  na  saksofonie,  a  święta Magdalena  tańczyła  czaczę.  Wszyscy    świetnie  bawili  się przy dźwiękach muzyki. - Bal Wszystkich Świętych w naszej  szkole odbył się po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że wpisze się on  na stałe do  kalendarza uroczystości szkolnych jako przygotowanie do Wszystkich Świętych i dnia zadusznego - podsumowują organizatorzy.

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook