×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Uczniowie "piątki" przenieśli się w czasie i przez chwilę stali się częścią Starożytnego Egiptu. Na korytarzu pojawiły się Egipcjanki z koła teatralnego "Piąteczka",  a czterej uczniowie klas szóstych przy pomocy kolegów zamienili się w mumie. 
 
Piękne dźwięki egipskiej muzyki wytworzyły atmosferę odległego świata. Wszyscy mogli przypomnieć sobie jak wyglądały budowle, pismo i grobowce- piramidy w Starożytnym Egipcie dzięki licznym infografikom umieszczonym w przypominającym piramidy elementach dekoracyjnych.
Uczniowie klas IV- VI otrzymali zadania do wykonania ( wykonanie modelu piramidy, krzyżówka i mapka Egiptu) z szansą na otrzymanie szóstki z historii. Każdy uczeń na swojej pracy miał wpisać numer mumii, która jego zdaniem była najlepiej wykonana. Świat starożytny okazał się wspaniałym tematem do edukacyjnej zabawy i okazją do udziału w lekcji żywej historii.
Drugi Dzień Kultury Antycznej był możliwy do przygotowania dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów z Koła historycznego Bractwa Rycerskiego SP 5 i Koła teatralnego „Piąteczka” oraz ich nauczycielom. Młodzi historycy przez długi czas gromadzili informacje, segregowali je i wykonali elementy dekoracyjne, które mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym. Młodzi aktorzy musieli nauczyć się w jaki sposób poruszano się w Starożytności. Dużo pracy włożyli w przygotowanie strojów, fryzur i makijażu. Efekt tych starań był imponujący. Trudno było poznać kto ukrywa się w danej postaci egipskiej.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook