×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Z przykrością informujemy o nagłej śmierci Małgorzaty Wojtaluk, wieloletniej bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatnie pożegnanie pani Małgosi odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 13. na cmenatrzu w Gorawinie.

Małgorzata Wojtaluk ukończyła studia pedagogiczne oraz Studium Bibliotekarskie i Studium Nauczycielskie. Przez 23 lata pracowała w bibliotece, większość czasu w Miejskiej Bibliotece Publicznej prowadząc dział dziecięcy. Zaangażowanie i odpowiedni zasób pomysłów pozwalał jej na organizowanie różnorodnych imprez (spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, pogadanki i odczyty, dyskusje, konkursy, wycieczki, zajęcia plastyczne, wystawy) mające wymiar lokalny, wojewódzki, a czasem ogólnopolski. Potrafiła równie dobrze zorganizować codzienne zajęcia propagujące literaturę, jak i zajęcia związane z wypoczynkiem dzieci w czasie ferii i wakacji. Do tych pierwszych należała organizacja lekcji bibliotecznych oraz cieszący się dużym zainteresowaniem wśród kołobrzeskich przedszkoli cykl zajęć „Spotkania z literaturą”. Z inicjatywy M. Wojtaluk w bibliotece wprowadzono cykl spotkań „Bajkowe poranki” dla dzieci w wieku 2-5 lat (z aktywnym udziałem opiekunów obejmujące głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne i wspólną zabawę). 

W 2016 roku została kierownikiem Biblioteki w Siemyślu. Za zaangażowanie, propagowanie czytelnictwa, organizację wielu spotkań i imprez dla dzieci w bibliotece, otrzymała liczne nagrody i odznaczenia, m.in. Srebrną Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego, Tytuł Bibliotekarza Roku 2010, statuetkę Kołobrzeskiego Mikołajka od dziennikarzy, nagrody i podziękowania za współpracę od szkolnych bibliotek, listy gratulacyjne od Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Małgorzata Wojtaluk odeszła nagle w wieku 46 lat. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 13. na cmentarzu w Gorawinie.

W imieniu redakcji Telewizji Kablowej Kołobrzeg, Radia Kołobrzeg i portalu informacje.kolobrzeg.pl składamy najszczersze kondolencje Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom. Przez wiele lat współpracowaliśmy z panią Małgosią, zapamiętamy ją na zawsze uśmiechniętą i pogodną, niezwykle kreatywną i zawsze zaangażowaną w pracę z dziećmi i w bibliotece.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn