Prezydent chce eksmitować Bastion, a właściciel firmy nadal chce rozmawiać z miastem, pozostać na terenie przy Koszalińskiej i kontynuować tutaj swoją działalność. Przygotowany jest nawet projekt nowej siedziby Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion.

Jak informowaliśmy 9 grudnia przypomnij prawnicy Urzędu Miasta przygotowują pozew o wydanie terenu przez firmę Bastion. Nie ma umowy, negocjacje przerwano. "Czas odzyskać teren"mówią urzędnicy i dodają, ze ta decyzja nie łączy się z faktem ostatniej wygranej Bastiou z miastem w sądzie. Tymczasem właścicel firmy Bastion, Marta Michalska, uważa, że wywiązuje się z deklaracji wobec miasta, jak np. usunięcie SKOTA z Ronda Solidarności czy wykonanie operatu środowiskowego. Na dodatek w tym roku Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion odwiedziło ponad 150 tysięcy osób. Przedsiębiorca ma również poparcie Rady Miasta, która przegłosowała projekt uchwały dotyczący 9-letniej dzierżawy terenu przy Koszalińskiej.

Na zlecenie Marty Michalskiej powstał projekt przebudowy obiektu. Jak miałby wyglądać Bastion w przyszłości? Projekt zakłada powstanie skansenu pojazdów, ścieżki edukacyjnej, parkingu, budynków magazynowych i sali konferencyjnej. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn