×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w kołobrzeskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Śledztwa nie będzie. Przypomnijmy, od wiosny 2016 roku regularnie pojawiały się informacje o nieprawidłowościach w kołobrzeskim schronisku. Temat budził ogromne emocje, tym bardziej że zbliżał się okres ogłoszenia przetargu na dzierżawę schroniska. Na jaw wyszły prywatne spory wolontariuszy ze stowarzyszeniem Reks, które prowadziło i nadal prowadzi przytulisko, były oskarżenia o złe warunki czy zarzuty o znęcanie się nad zwierzętami. W sprawę włączyła się Rada Miasta i kołobrzeski magistrat.
Prokuratura badała tę sprawę przez kilka miesięcy. Zebrane w trakcie postępowania materiały nie były wystarczające, by wszcząć śledztwo w schronisku. - Temat jest jakby zamknięty -mówi prezydent Jacek Woźniak, i jak dodaje, dotyczy to również oskarżeń ze strony fundacji Nasze Zoo z października zeszłego roku.
Jacek Woźniak nie ukrywa, że najsmutniejsze w całej tej sprawie okazały się konflikty personalne wśród miłośników zwierząt, które doprowadziły do wzajemnych oskarżeń i kłótni. Aktualnie miasto szuka terenu pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To jedna z obietnic wyborczych Janusza Gromka na tę kadencję.
[hdvs videoid=2833]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook