×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W Szkole Podstawowej nr 5 zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy. Uczniowie przynieśli materace, koce, śpiwory, prowiant na całą noc oraz zestaw filmowych adaptacji lektur: „Opowieści z Narnii”, ”Akademię Pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, ”Anię z Zielonego Wzgórza”.


 
Spotkanie rozpoczęło się w piątek 3 marca o godzinie 20.00 i trwało do 6.00 w sobotę 4 marca. Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu maratonu. W jednej z sal lekcyjnych rozłożono materace, przyniesione przez uczniów śpiwory, koce, poduszki na wypadek ataku senności i rozpoczęło się oglądanie przygotowanych filmów. W innej sali miłośnicy gier stolikowych mogli doskonalić swoje umiejętności strategiczne. Kolejna atrakcją było wspólne przygotowanie kanapek oraz tostów. Dzięki pani Adzie Waleriańczyk wszystkie potrawy były przepyszne.
Zaproponowane filmy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po obejrzeniu każdego z nich uczniowie prowadzili dyskusje i porównywali je z oryginałem. Mieli nadzieję, że może uda się nie przeczytać lektury. Podczas przerw między projekcjami na holu odbywały się gry i zabawy ruchowe, spacery. Prawie wszyscy dzielnie wytrwali do końca ostatniego filmu, który skończył się ok. godz. 6.00 rano. 
Widzowie obejrzeli filmy bez zmrużenia oka. Impreza wzbudziła zainteresowanie uczniów szkoły, którzy doskonale się bawili, spędzając czas wolny wspólnie ze znajomymi. Wielką atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić czas w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach. Te kilka godzin spędzonych w zaprzyjaźnionym gronie za zgodą dyrekcji szkoły oraz rodziców, pod czujnym okiem nauczycieli stanowiło wspaniałą okazją do lepszego poznania się, do rozmów o życiowych problemach, na które w ciągu dnia brakuje czasu. Był to też czas żartów i dobrej zabawy. 
Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć. Spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze niż samemu przed telewizorem.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn