Prezydent, jego zastępca, dwie urzędniczki i sekretarka prezydenta dostali wezwanie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. To dalszy ciąg sprawy wywołanej przez Krzysztofa Plewkę, który zawiadomił służby o możliwości przyjęcia łapówek przez niektórych radnych. Nieoficjalną informację, jaką uzyskaliśmy kilka dni temu, potwierdził nam dzisiaj prezydent Janusz Gromek. W przyszłym tygodniu jedzie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, gdzie złoży zeznania w sprawie tzw. uchwał korupcyjnych. Jak mówi prezydent „niech się tłumaczą winni a nie ja. Powiem w prokuraturze o tym, co usłyszałem ostatnio od radnego Plewki” – podkreśla J. Gromek.

Na przesłuchanie jedzie nie tylko prezydent. Wezwanie otrzymało w sumie 5 osób, w tym zastępca prezydenta Jacek Woźniak, i dwie urzędniczki z Wydziału Architektury UM.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku K. Plewko zawiadomił CBA o możliwości przyjęcia łapówek za podjęcie uchwał dotyczących planu zagospodarowania w dzielnicy uzdrowiskowej. Chodziło o kilka działek. Pieniądze miały wziąć 4 osoby z Rady Miasta i jedna spoza rady.

Do tej pory w tej sprawie przesłuchano już min radnych, którzy należeli do nieistniejącego już klubu Porozumie dla Kołobrzegu.


[hdvs videoid=3570]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook