×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Kołobrzeski Związek Sybiraków realizuje program "Sybiracki szlak pamięci”. Projekt tworzą trzy moduły: spotkania edukacyjne, wydrzenie z 17 września - ,,Nasze drogi do Polski” oraz trzy konkursy literacki, plastyczny i multimedialny. Poniżej publikujemy wyniki.Konkursy zorganizowano pod patronatem Kuratora Oświaty i Wychowania w Szczecinie. Konkursy realizowane były w okresie 25 kwietnia - 20 czerwca 2017 r., natomiast podsumowanie nastąpiło 17 września w sali widowiskowej RCK w Kołobrzegu.
Dla szkół podstawowych przeprowadzono konkurs plastyczny pt.,,Powroty z zesłania”. Jury konkursowe w kategorii klas I –III przyznało: Wyróżnienia I stopnia: Antoni Gryń, Seweryn Marzec, Martyna Chojnacka z SP5, Michalina Dawid z SP6 . Wyróżnienia II stopnia: Tomasz Bartha i Kinga Kaziuk z SP5, Jakub Bukowski z SP3, Milan Maziarz z SP Morska Kraina ( wszyscy z Kołobrzegu). Laureatami w kategorii klas IV-VI zostali: I m. Michał Kucharczyk (SP5), II m. Julia Sumińska (Zespół Szkół Publicznych w Rymaniu), III m. Robert Paczos (SP5).
W kategorii klas gimnazjalnych odbył się konkurs multimedialny pt.,, Z Syberii do Polski”. Laureatami I m. ex aequo zostali Natalia Brelik z Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu i Krzysztof Dzierbunowicz z Gimnazjum im. Saperów Polskich w Drawnie, III m. zajęła Liwia Miszczyszyn z Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu. 
Konkurs literacki pt. ,,Syberyjski szlak-pamiętnik Sybiraka’’ zdominowała młodzież kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów I m. zajęła Karolina Gajewska z ZS im H. Sienkiewicza, II m. Sara Morgenstern ZSE-H w Kołobrzegu, III m. Zuzanna Struniewska z ZSO im.M.Kopernika w Kołobrzegu. Nagrodę rzeczową otrzymała Patrycja Mosek z ZS im. M.Rataja w Gościnie .
Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i finansowe , które wręczyli Wanda Przybylska Prezes Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu i Jerzy Lewicki Członek Zarządu Głównego Związku Sybiraków. Jury postanowiło , iż nagrody będą wręczane również w szkołach (najmłodsze kategorie oraz nieobecni laureaci). W ostatnim tygodniu Wanda Przybylska i Daniel Lipski w mundurze wojskowym Korpusu Ochrony Pogranicza odwiedzili laureatów w szkołach wręczając im zdobyte nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn