×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna, Starostwo Powiatowe i Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego z Warszawy mają zaszczyt zaprosić nauczycieli i młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w wykładzie nt. „Dylematy Pokolenia Wyklętych” jaki odbędzie się 28 września br. o godzinie 12.00 w RCK.Spotkanie otworzy starosta Tomasz Tamborski, a wykład wygłosi Michał Gawriłow z Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Całość poprowadzi znany aktor Dariusz Kowalski. Gościem honorowym będzie Andrzej Pilecki – syn legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego. 
Jednocześnie zapraszamy na warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli. Tematem warsztatów będzie stworzona w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami gra edukacyjna Dylematy pokolenia wyklętych, która w nowatorski i angażujący uczniów sposób przekazuje wiedzę dotyczącą sytuacji w Polsce w okresie powojennym, aż do politycznej odwilży 1956 roku. Warsztaty (bezpłatne) odbędą się 28 września br. również o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, przy ul. Solnej 1 w Kołobrzegu.
W pierwszej, teoretycznej części warsztatów edukatorzy z Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego przybliżą uczestnikom proponowany scenariusz zajęć, które można poprowadzić na podstawie gry oraz wytłumaczą jej zasady. W drugiej, praktycznej części rozegrana zostanie próbna rozgrywka. Uczestnicy wcielą się w rolę uczniów.
Gra Dylematy pokolenia wyklętych jest unikatowym produktem OBnT na rynku edukacji historycznej. Podczas gry uczestnicy poznają dylematy, problemy i decyzje Polaków w okresie pierwszych lat po drugiej wojnie światowej. Uczniowie pracują w małych grupach - każdej przydzielamy jedną postać, której historia jest znana do końca wojny. Uczestnicy biorą odpowiedzialność za decyzje przydzielonej postaci po wojnie, by zobaczyć przed jakimi wyborami stawali Polacy oraz jakimi wartościami się kierowali. Pozostać w konspiracji? Ujawnić się po amnestii z 1947 roku? A może emigrować? Uczniowie dowiadują się również jak skomplikowana i trudna we wszystkich aspektach była sytuacja
obywatela Polski w latach powojennych. Postacie są dobrane w ten sposób, by pokazać ludzi z różnych środowisk społecznych i politycznych – nie są to zatem zajęcia wyłącznie o podziemiu niepodległościowym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook