Miasto chce przekazać Zieleni Miejskiej pieniądze na duże zakupy. Chodzi o kupno śmieciarki i zamiatarki ulicznej. 

 

 

Michał Kujaczyński informuje, że Prezydent Miasta Anna Mieczkowska przeznaczyła 1 800 000,00 złotych na kapitał zakładowy spółki Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska, z przeznaczeniem na zakup dwóch specjalistycznych pojazdów. Uchwała zmieniająca budżet miasta będzie głosowana przez radnych Rady Miasta na najbliższej sesji. 

Pierwszy pojazd służy do odbioru odpadów komunalnych - bezpylny z bębnem obrotowym, prasą ślimakową o lekkiej konstrukcji i dużej ładowności, posiadający zbiornik na odcieki. Pojazd przystosowany jest do odbioru frakcji odpadów biodegradowalnych oraz popiołów. Drugi pojazd to duża zamiatarka uliczna do utrzymania czystości ulic, parkingów i placów. Jej zaletą jest to, że będzie w pełni skonfigurowana z różnym dodatkowym oprzyrządowaniem (różnego rodzaju szczotki, odsysacz liści  itp.). 

Doposażenie miejskiej spółki jest niezbędne do tego, aby mogła w profesjonalny sposób świadczyć swoje usługi. 

Dodatkowo MZZDIOŚ korzystając z pożyczki WFOŚiGW (dającej możliwość umorzenia 20%) zakupiło sprzęty na łączną kwotę 2 500 000,00 zł.

Zakupione sprzęty to: pojazdy do odbioru odpadów, bezpylny dwukomorowy i bezpylny trzykomorowy oraz pojazd ciężarowy ze skrzynią ładunkową i HDS. Planowany jest także zakup dodatkowej zamiatarki chodnikowej (realizując swoje usługi spółka codziennie oczyszcza chodniki o łącznej powierzchni 41 400,82 m2).

W roku 2018 w gminach zmienione zostały zasady selektywnego zbierania odpadów, wprowadzone zostały dodatkowe frakcje selektywne. Obecnie są to frakcje papieru - niebieski, żółty - plastik i metal, zielony - szkło, brązowy - odpady biodegradowalne oraz pojemnik resztkowy. Rozdrobienie fakcji spowodowało zwiększenie kursów odbioru odpadów oraz włączenie do floty starych i wyeksploatowanych pojazdów. Po zakupie stare zostaną wycofane z eksploatacji. Dzięki kilku komorom w pojazdach bezpylnych można zbierać kilka frakcji odpadów jednocześnie, a dzięki większej skrzyni ładunkowej opróżniać można więcej pojemników. Pozwoli to nie tylko bardziej efektywniejszą wykorzystać pracę sprzętu ale przede wszystkim zmniejszy ilość zużytego paliwa, a tym samym emisje spalin do środowiska.

Komentarze  
+2 # Bona1 2019-05-21 12:28
Socjalizm!!! Pani Prezydent dotuje z naszych podatków nierentowny (komunistyczny moloch) jakim jest Zieleń?
Brak słów a opłaty za śmieci bolą nas wszystkich!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # sacsdcsdc 2019-05-21 16:01
Cytuję Bona1:
Socjalizm!!! Pani Prezydent dotuje z naszych podatków nierentowny (komunistyczny moloch) jakim jest Zieleń?
Brak słów a opłaty za śmieci bolą nas wszystkich!!!

Bo to jest "nasza" - tzn. ich - PeOwców spółka z ciepłymi POsadkami dla kolesi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Bona1 2019-05-21 17:54
Jak pamietam a dość długo po tym świecie biegam to jaka „miotla” w magistracie nie siedziała to swymi kolesiami spółki miejskie obsadzała. Do PO można mieć pretensje o to ze tych komunistycznych spółek nie sprywatyzowała - a powinni zrobić to już bardzo dawno!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Wonowin 2019-05-21 18:05
Nie wierzę!!! Skoro spółka sama zarabia na nas krocie to po co ja dotowac? Doją nas na, a potem jeszcze przychodzi 1,8 miliona ++++++ a jak bym to ja miał przedsiębiorstwo, zakład czy inny interes to czy mieczkowska wsparła by go choć 10% wkładem takim jak chce (popieram przedmówców) dotowac czy ratować komunistyczny moloch????????
Mam, nie wierze w to ze radni nie poprą tej złodziejskiej ustawy!!!!
Lepiej te środki przeznaczyć na płace zabaw!!!! A prezes zieleni zamias bujać się fura za grubo ponad 100 koła do siemysla i ZKL niech dojeżdża PKSem!!!! O ile on jeszcze jest bo tez komunistyczna firma!!!
Kpina i jeszcze raz kpina z nas wszystkich aż wstyd ze głosowałem wraz z rodzina na Panią Anne!!! Komuna!!!! Brak słów !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Marek Jot 2019-05-21 19:59
A dobrze Ci tak.Trzeba było wcześniej myśleć a nie teraz się użalać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Kolobrzeg 2019-05-21 19:30
Zdecydowanie lepiej tak duże pieniądze przeznaczyć na remont dróżek na cmentarzu, syf tam jak za komuny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn