Unikalne mozaiki w Domu Rybaka w Kołobrzegu są bardzo poważnie zagrożone. Czasu coraz mniej na obmyślenie strategii ratunku dla nich. Inwestor chce podjąć prace, które zagrożą ich istnieniu.

Taka informacja pojawiła się na facebookowym profilu Zrozumieć Zabytki: "Nagłośnijmy sprawę, może wspólnymi siłami uda nam się przekonać Właściciela do zachowania tego pięknego działa sztuki lat 60-tych. Mozaiki zostały zaprojektowane przez cenionego w Polsce i zagranicą artystę plastyka - Olgierda Szerląga.
Pokażmy, że są one cenne dla polskiej historii architektury! Wszystkie osoby chętne do pomocy, przy inwentaryzacji, wykonaniu dokumentacji lub związane z konserwacją i transferem mozaik proszone są o kontakt z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Kołobrzegu: e.kowalska@um.kolobrzeg.pl
j.hrynio@um.kolobrzeg.pl lub pod nr tel. +48 94 35 51 638".

Komentarze  
+4 # Marek Jot 2019-06-08 09:06
Olgierd Szerląg - Kołobrzeg pamięta.A tej strony na fb nie znacie ,Redakcjo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Mieszkaniec33 2019-06-09 20:23
Niestety, ale jak wszystko co piękne i ma wartość historyczną w tym mieście nadal jest niszczona :sad: Kiedy w końcu ktoś w tym mieście powie STOP i zatrzyma tą falę niszczycielskiego żywiołu skierowane w takie perełki architektury?! Gdzie są zdecydowane i konkretne działania Miejskiego Konserwatora Zabytków? Jeżeli Miejski Konserwator Zabytków w naszym mieście nic nie może to zlikwidować to stanowisko!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # vdb 2019-06-10 10:21
No tak, ale mozaiki na małym kościółku przy Portowej to poszły z dymem i nikt nad nimi nie płakał. Jednak prywatny inwestor już musi, no musi, zadbać, zapłacić z własnej kieszeni, bo kiedyś ktoś popełnił ten błąd, że wybrał cenionego artystę, żeby coś tam zrobił.

Nie to, żebym był przeciwny sztuce, tylko chodzi o zasadę - kler może wszystko, zwykły Kowalski już nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn