Po sukcesie marcowej inscenizacji batalistycznej „Bój o Kołobrzeg” Muzeum Oręża Polskiego zaprasza na kolejne, duże wydarzenie historyczno-edukacyjne. Jest nim I Festiwal Wczesnośredniowieczny, który odbędzie się 15 i 16 czerwca w Budzistowie. 

 

 To wspólny projekt Muzeum Oręża Polskiego oraz Gminy Kołobrzeg, na terenie której znajdowało się pierwsze, przedlokacyjne miasto oraz założone w 1000 r. biskupstwo. 

Jak mówi Łukasz Gładysiak nasze muzeum jest kojarzone głównie z tematami dotyczącymi wojen światowych, ale Kołobrzeg ma także piękną historię militarną sprzed 1000 lat.

To ma być żywa lekcja historii. W I Festiwalu Wczesnośredniowiecznym w Budzistowie będzie brało udział około 100 uczestników z całej Polski, w tym aż 50 wojowników.

Podczas Festiwalu zobaczymy m.in. dwie inscenizacje bitewne oraz dwa widowiskowe turnieje. W sobotni wieczór, na scenie zagra gwiazda muzyki folk – białoruski zespół „Stary Olsa”. 

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn