W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 w Kołobrzegu na stadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty przy ul. Śliwińskiego odbędzie się TEST COOPERA. Do udziału zaproszeni są dzieci, młodzież oraz dorośli.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców.

Kenneth Cooper opracował także tabele do testu marszowego, pływackiego i kolarstwa. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Przebiegnięty dystans będzie udokumentowany certyfikatem - dyplomem. TEST COOPERA przeprowadzą sędziowie PZLA przy udziale Stowarzyszenia Bieg Zaślubin.

Komentarze  
0 # Savannah 2019-07-26 19:54
Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z powyższym
!

Feel free to visit my web site; Inga: http://spkopernik.nysa.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn