Międzynarodowy Suspense Film Festival odbędzie się w Kołobrzegu w tym roku w dniach 28-30 czerwca. Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli m.in. Olga Bończyk, Emma Giegżno, Andrzej Grabowski, Marek Piestrak, Zbigniew Lesień, Antoni Królikowski, Kamil Nożyński, Michał Otłowski, Piotr Cyrwus, Andrea Zacciarello, Andamion Murataj, Alessandro Passadore, Mario Mazzarotto i inni. Od dzisiaj dostępne są wejściówki.

Nasz festiwal to święto europejskiego kina sensacyjnego. To jedno z niewielu tego typu wydarzeń w Europie, na którym pokazujemy najnowsze i kultowe już dzieła tego gatunku, a także nagradzamy te najlepsze. Dla widzów to także okazja do spotkania z odtwórcami ról w tych filmach oraz ich reżyserami nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.” – mówi Andrzej Stachecki, producent Suspense Film Festival.

 

Konkursy i nagrody na festiwalu

Kołobrzeski festiwal to także konkursowa rywalizacja. Międzynarodowe jury w składzie: Marek Piestrak (Polska), Mario Mazzarotto (Włochy), Andamion Murataj (Albania) wybierze najlepszy europejski film sensacyjny roku . W ramach konkursu Suspense Film Competition zaplanowano 6 pokazów. O statuetkę Golden Seahorse powalczą filmy z Francji („Wilcze echa” w reż. Abel Lanzac), Włoch („Nie jestem mordercą”, reż. Andrea Zaccariello), Danii („Synowie Danii”, reż. Ulaa Salim), Szwecji („Granica”, reż. Ali Abbasi), Hiszpanii („Królestwo”, reż. Rodrigo Sorogoyen). Polskę reprezentuje film pt. „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka. Odbędzie się także konkurs dla młodych twórców – First Shot, w ramach którego zostanie pokazanych 10 krótkometrażowych filmów fabularnych z elementami kina gatunkowego.

 

Co i kogo będzie można zobaczyć?

Aby wprowadzić widzów Festiwalu w dobry nastrój już w czwartek 27.06 w PORCIE JACHTOWYM odbędzie się plenerowa wieczorna projekcja komedii z plejadą polskich aktorów pt.” Gotowi na wszystko. Exterminator ”. 28 czerwca w ramach pokazów polskiego kina sensacyjnego będzie można zobaczyć m.in. „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi, a także pierwszy konkursowy film- szwedzką „ Granicę” reż. Ali Abbasi. Na wieczornej gali –po części oficjalnej odbędzie się specjalny premierowy pokaz najnowszego thrillera szpiegowskiego Luca Bessona pt.” Anna” z Sushą Luss w roli paryskiej supermodelki uwikłanej w międzynarodową walkę wywiadów. W kolejnych dniach w cyklu Polskie Kino Sensacyjne zobaczyć będzie można film” Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa” reż. Denis Delić oraz „ Underdog” w reż. Macieja Kawulskiego. Z kolei w ramach Kina Konesera zostanie wyświetlony film „Przedszkolanka” w reżyserii Sary Colangelo, a po nim zaplanowano dyskusję, którą poprowadzą jak zawsze Monika Kowalska i Tomasz Raczek. Wieczorami na plenerowej Scenie Letniej odbywać będą cieszące się popularnością projekcje z cyklu Kino Emocji i Noc Horrorów. Pod hasłem kinoterapii będzie można obejrzeć film „Savage” w reż. Camille Vidal Naquet. Po tym filmie planowana jest dyskusja, którą poprowadzi krytyk Tomasz Raczek oraz psycholog Armen Mekhakyan W sekcji prezentującej najciekawsze seriale sensacyjne widzowie obejrzeć będą mogli serial HBO „ Ślepnąc od świateł” w reż. Krzysztofa Skoniecznego. Jedną z atrakcji Festiwalu będzie Miasteczko Filmowe na Plaży Wschodniej, które dzięki wsparciu PKP Intercity-zaproponuje widzom ciekawe wydarzenia – nie tylko filmowe. Quizy filmowe i o Kołobrzegu, bieżące ciekawostki turystyczne i festiwalowe, spotkania z aktorami i wieczorne plenerowe maratony filmowe- to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Miasteczko Filmowe na Plaży Wschodniej zaprasza od 28 -30.06. w godz.0-24. W ramach plenerowych plażowych projekcji zapraszamy na „ Vox.LuX” – film muzyczny z Natalie Portman w roli głównej oraz „ Diablo. Wyścig o wszystko” – polskie sensacyjne kino akcji. Popołudniami w Marine Hotel***** odbywać się będą otwarte spotkanie z aktorami: Olgą Bończyk, Andrzejem Grabowskim, Zbigniewem Lesieniem. 30 czerwca planowana jest uroczysta gala zamknięcia festiwalu, podczas której zostaną wręczone nagrody konkursowe, a także odbędzie się recital Olgi Bończyk, która zaprezentuje „Piosenki z klasą”.

Dotychczasowe edycje spotkały się z dużą symmaptią widzów i mediów. Podczas siedmiu dotychczasowych edycji Suspense Film Festival w Kołobrzegu odbyło się ponad 300 projekcji filmów, a festiwal gościł 280 aktorów i twórców filmowych z Polski i ze świata. Gospodarzem imprezy jest Miasto Kołobrzeg, Festiwal odbywa się również dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego. Partnerem imprezy od początku jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Zdrojowa Hotels, która gości uczestników Festiwalu w swoich 5-gwiazdkowych Marine Hotel ***** i Diune Hotel*****.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Festiwalu w zakładce Program: http://www.suspenseff.pl

Wejściówki dostępne są w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu od 21 czerwca.

Komentarze  
-3 # Płk Jebijewdenko 2019-06-21 13:41
Bywają przypadki
Kiedy garbaty
Garbatego położy
Na łopatki

Jest mamona
We FeSStung
Na zwrot akcji
Suspense Grombura
Wielkomocarstwowe

Nie ma mamony
Na POLSKI HYMN
Na polskie pieśni
Narodowe

Na prawdziwą
W Kołobrzegu
Słowian tu historie

Jest mamona na
" Festynwal Ukraiński "
To nieslychane
Z podatków uratowanych
.….............POLAKOW
Z RZEZI WOLYNSKIEJ :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Monsz Grarzyny 2019-06-25 10:07
Co to jest za ściema finansowana z naszych pieniędzy. Kto to komu i za co płaci? Ja może się nie znam i nie jestem w temacie, ale czytam ze zrozumieniem. Niby festiwal filmów sensacyjnych. A tymczasem cytuję: "recital Olgi Bończyk, która zaprezentuje „Piosenki z klasą”.
"zostanie pokazanych 10 krótkometrażowych filmów fabularnych z elementami kina gatunkowego."
"W ramach plenerowych plażowych projekcji zapraszamy na „ Vox.LuX” – film muzyczny"
no i konkludując "w PORCIE JACHTOWYM odbędzie się plenerowa wieczorna projekcja komedii"
K U Ź W A MEGA SENSACJA W GERIATRYCZNYM KOŁOBRZEGU!!!
A kto za to zapłaci? Pan, Pani...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Monsz Grarzyny 2019-06-25 10:34
Cytuję Monsz Grarzyny:
Co to jest za ściema finansowana z naszych pieniędzy. Kto to komu i za co płaci? Ja może się nie znam i nie jestem w temacie, ale czytam ze zrozumieniem. Niby festiwal filmów sensacyjnych. A tymczasem cytuję: "recital Olgi Bończyk, która zaprezentuje „Piosenki z klasą”.
"zostanie pokazanych 10 krótkometrażowych filmów fabularnych z elementami kina gatunkowego."
"W ramach plenerowych plażowych projekcji zapraszamy na „ Vox.LuX” – film muzyczny"
no i konkludując "w PORCIE JACHTOWYM odbędzie się plenerowa wieczorna projekcja komedii"
K U Ź W A MEGA SENSACJA W GERIATRYCZNYM KOŁOBRZEGU!!!
A kto za to zapłaci? Pan, Pani...

Sorki ale muszę dopisać. Teresy Orlowsky tylko zabraknie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn